• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | کد خبر : 18162
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیر ورزش و جوانان:
  سال آینده ۲۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج می‌دهیم
  دیبا: وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال جاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کردیم که سال آینده به ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

  سال آینده ۲۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج می‌دهیم

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در پایان سفر به استان ایلام به روزهای هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ۳۸ سال پیش و در ۱۶ مهر ۵۹ به استان ایلام آمدم و ۵ ماه در ارتفاعات ملکشاهی حضور داشتم و خدمت کردم و به واقع روزهای به یادماندنی و افتخار آمیزی بود.

  وی با بیان اینکه دفاع مقدس عرصه‌های افتخار آمیز بسیاری برای کشورمان داشت، گفت: همه مردم درگیر یک دفاع مقدس شدند و ده‌ها هزار شهید دادیم و به تنهایی و با دست خالی مقابل ۳۷ کشور دنیا که به عراق کمک می‌کردند ایستادیم ولی عرصه جنگ تحمیلی از یک حیث بسیار افتخار آمیز است و آن هم این است که در این هشت سال نه تنها یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن نیفتاد بلکه عرصه مبارزه را به خاک دشمن کشاندیم.

  وزیر ورزش و جوانان گفت: جنگ تحمیلی در مقایسه با سایر جنگ‌های ایران در ۲۰۰ سال گذشته ارزش بیشتری پیدا می‌کند. ایران امروز یک میلیون و ۶۴۸ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد که این وسعت در ۲۰۰ سال قبل حدود ۳ میلیون کیلومتر مربع بود که از ۲۰۰ سال گذشته تا جنگ تحمیلی و در چهار منازعه نظامی با کشورهای مختلف حدود ۴۰ درصد از خاک ما جدا شد.

  سلطانی‌فر همچنین در حوزه جوانان عملکرد دولت تدبیر و امید را قابل دفاع دانست و گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان امسال به حدود یک میلیون فقره پرداخت وام رسیدیم که رقمی معادل ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌شود که سال آینده حتما به ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

  وی افزود: امروز خانه جوانان استان‌ها را به ۹۰ باب رسانده‌ایم و همچنین تعداد سمن‌های جوانان که در سال ۹۲ کمتر از ۱۰۰ سمن بود را به مرز ۲۳۰۰ سمن رساندیم که رشد ۲۳ برابری دارد. باور داریم یکی از ابزارهای توسعه مشارکت اجتماعی همین سمن‌ها هستند.

  وزیر ورزش و جوانان همچنین به توسعه دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده تأکید کرد و گفت: تأثیرات بسیار مثبت مشاوره‌های تخصصی ازدواج و خانواده را دیده‌ایم که با ۵, ۶ ساعت مشاوره متخصصان خیلی از مشکلات خانواده‌ها و زوج‌های جوان حل می‌شود؛ این دفاتر به تحکیم بنیان‌های خانواده کمک شایانی می‌کنند و از این رو به گسترش این دفاتر در کشور تأکید داریم.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب