• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 17568
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزودن ٣۶ خدمت جدید به خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی
  دیبا: مشاور مدیر عامل و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی، طی سفری به تبریز، با استاندار آذربایجان شرقی دیدار و پیام تبریک سرپرست سازمان تأمین اجتماعی را تقدیم نمود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، دکتر رضا امینی، مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های سازمان تأمین اجتماعی، در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، ضمن تقدیم پیام تبریک محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی به مناسبت انتصاب دکتر پورمحمدی به سمت استانداری آذربایجان شرقی، سازمان تأمین اجتماعی را بزرگترین سازمان بیمه ای کشور دانست که بیش از  ۴٢ نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش داشته و با یک میلیون و چهارصد هزار کارفرما به طور مستقیم در ارتباط می باشد.

  مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه ماهانه بیش از سه میلیون و پانصد هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر از سازمان تأمین اجتماعی حقوق دریافت می کنند، تصریح کرد، این وجوه از منابع متکی به حق بیمه تأمین می گردد و لذا شرایط سازمان متأثر از صنعت و اشتغال کشور بوده و ارتباط مستقیمی میان نقدینگی سازمان و رونق اشتغال در کشور وجود دارد.
  دکتر امینی با تأکید بر اینکه ایفای تعهدات در نسلهای متوالی، نیازمند ایجاد ارزش افزوده از طریق سرمایه گذاری های انجام شده است، اذعان داشت، این مهم با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور با چالش مواجه است و عبور از آن نیازمند همراهی و همدلی شرکای اجتماعی سازمان و مقامات تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور می باشند.
  مشاور مدیرعامل و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تحولات اخیر در نحوه ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی با استفاده از فناوری های نوین، افزود تا پایان سال جاری،  ٣۶ خدمت جدید نیز به خدمات الکترونیک سازمان افزوده خواهد شد.
  وی با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی از استانهای پیشتاز در تأمین اجتماعی کشور است، گفت، تبریز به شهر اولین ها شهرت دارد و در حوزه تأمین اجتماعی نیز، بسیاری از طرح ها و ایده های استان آذربایجان شرقی در کشور عملیاتی و اجرایی شده است که تداوم آن، اهتمام همکاران و حمایت مقامات ارشد استانی را می طلبد.

  دکترمحمدرضا پورمحمدی، استاندارآذربایجان شرقی نیز در این دیدار با مطلوب ارزیابی نمودن عملکرد تأمین اجتماعی استان، حضور فعال و موثر این سازمان در مناسبات و تعاملات اقتصادی و اجتماعی استان را حائز اهمیت خوانده و تصریح کرد سازمان تأمین اجتماعی با تنوع خدمات و طیف وسیع ذینفعان، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد.
  استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضروت توسعه خدمات درمانی سازمان تأیمن اجتماعی در استان به عنوان قطب سلامت کشور، بر پیگیری جدی احداث بیمارستان ٣٢٧ تختخوابی تأمین اجتماعی در شهرک خاوران و همکاری دستگاهای مربوطه در رفع موانع اجرایی آن تأکید نمود.

  جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان نیز در این دیدار با بیان اینکه بیش از ۵٢ درصد جمعیت استان آذربایجان شرقی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان هستند، تعداد واحدهای اجرایی این سازمان در استان را شامل ٢٨ شعبه اصلی، ٨ شعبه اقماری و ١٣ کارگزاری رسمی دانسته و اذعان داشت، بالغ بر ١٧٣ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی می باشند که ماهانه ٢١٠ میلیارد تومان از بابت حقوق  و مستمری به آنان پرداخت می شود.
  جعفر سمساری با اشاره به اینکه بازنشستگی های پیش از موعد چالشی جدی برای صندوقهای بیمه ای و نیز فرهنگ کار در جامعه به شمار می رود، اذعان داشت، میانگین سنی بازنشستگان سخت و زیان آور در استان به ۴۴ سال تقلیل یافته است که این امر موجب خروج نیروهای متخصص و ماهر از چرخه اقتصادی می گردد.
  مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اشاره به اینکه بالغ بر ۵۶ هزار نفر تک باف خانگی، تحت پوشش بیمه قالی بافان در استان می باشد، افزود، استان آذربایجان شرقی به عنوان پایتخت فرش دستباف جهان، دارای بیشترین پوشش بیمه قالی بافان، در کشور است و در صورت تأمین منابع مالی از جانب دولت این تعداد قابل افزایش خواهد بود.

  دکتر جمال الدین نیکنامی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان نیز در این دیدار، با بیان اینکه ۴٠٠ تخت بیمارستانی در دو بیمارستان عالی نسب و ٢٩ بهمن تبریز در بخشهای تخصصی و فوق تخصصی فعال می باشد، از اهتمام جدی سازمان تأمین اجتماعی جهت احداث بیمارستان ٣٢٧ تختخوابی تبریز خبر داده و اذعان داشت، ایجاد این بیمارستان، مستلزم همکاری و هماهنگی مراجع ذیربط از جمله شورای شهر و شهرداری کلانشهر تبریز می باشد.
  مدیر درمان تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی اجرای پروژهای درمانگاه شهرستان عجبشیر، ملکان، هشترود و بستان آباد را از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت توسعه خدمات درمانی در استان دانسته و افزود سازمان تأمین اجتماعی  در کنار درمان مستقیم، بزرگترین خریدار درمان از وزارت بهداشت و درمان به شمار می رود.

  دکتر امینی، همچنین در این سفر از ساختمان اداری مشترک شعبه شش تبریز و اسناد پزشکی استان بازدید نمود. وی در این بازدید با تأکید بر ضرورت حفظ تکریم و احترام مخاطبین، ارائه خدمات سریع و آسان توأم با رعایت شئون اداری را ضروری خوانده و اذعان داشت، تفکیک ساختمان اداری اسناد پزشکی و شعبه شش تبریز در جهت ایجاد فضای مناسب اداری، لازم و ضروری است.

  مدیر کل دفتر هماهنگی امور استانها سازمان تأمین اجتماعی، همچنین ضمن بازدید از پروژه های پیشنهادی اداره کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، با حضور در اداره کل تأمین اجتماعی استان، با همکاران این اداره کل دیدار و پیشنهادات آنها در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات را جویا شد.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز