• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 17543
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  چرا ژاپنی ها نسبت به بقیه آسیایی ها بیشتر عمر می کنند؟
  دیبا: زندگی طولانی آرزوی بسیاری از مردم در سراسر جهاناست اما به نظر می رسد بین آسیایی ها، مردم ژاپن بیش از دیگران در تحقق این آرزو موفق بوده اند.

  چرا ژاپنی ها نسبت به بقیه آسیایی ها بیشتر عمر می کنند؟

   

  به گزارش دیبا خبر، مردم ژاپن به علت مجموعه متشکل از سبک زندگی، تغیه و عادات اجتماعی خود عمری طولانی تر از همتایان آسیایی خود دارند. یکی از مهمترین رفتارهای ژاپنی ها که به طول عمرشان کمک می کند رژیم های غذایی آنان است.

  به ندرت دیده می شود که ژاپنی ها برای غذا خوردن از ظرف های بزرگ و گود استفاده کنندف ظروف ژاپنی ها شامل کاسه های کوچک یا بشقاب های تخت است که حجم چندانی نمی گیرد.افزون بر این ژاپنی ها به جای یک وعده غذای چرب و سنگین چند وعده غذای کوچک میخورند.

  وفادار بودن ژاپنی ها به طبیعت و خام گیاهخواری و گیاهخواری از دیگر مواردی است که به سلامت آنان کمک می کند. اغلب ژاپنی ها عادت دارند در وعده های مختلف غذایی مرتب این مواد را بگنجانند و در نتیجه فیبر قابل توجهی دریافت کنند.

  ژاپنی ها عادت ندارند مواد غذایی را بیش از حد بپزند یا سرخ کنند و اغلب از روش بخار پز آن هم به اندازه بسیار کم استفاده می کنند و در نتیجه ارزش غذایی خوراکی ها را با حرارت بالا نابود نمی کنند.

  ژاپنی ها آب نوشیدن را هرگز فراموش نمی کنند و در مصرف مایعات دست و دلباز هستند. جالب است بدانید نرخ مبتلایان به دیابت در ژاپن بسیار کم است چرا که آنان اصلا اهل شیرینی و کیک نیستند.یکی دیگر از رفتارهای خوب ژاپنی ها عادت به پیاده روی و پرهیز از تنبلی است. اغلب ژاپنی ها از پیر تا جوان مسافت های مختلف را پیاده طی می کنند و در نتیجه از آمادگی جسمانی بالاتری برخوردارند.

  ژاپنی ها به شدت اهل غذاهایی دریایی و به ویژه ماهی هستند و در نتیجه از این نظر نیز به بدن خود سود بسزایی می رسانند.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز