• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 17478
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
  یک سوم مردان کشور مورد خشونت قرار می گیرند
  دیبا: روانپزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: یک سوم مردان در کشور مورد خشونت قرار می گیرند اما این مساله از سوی رسانه ها نادیده گرفته می شود.

  یک سوم مردان کشور مورد خشونت قرار می گیرند

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا ،مژگان خادمی در همایش سلامت روان و رسانه افزود: خشونت خانگی فقط فیزیکی نیست و از نظر روانی و جنسیتی نیز می تواند رخ دهد.

  وی اظهار داشت: دو سوم زنان کشورمان مورد خشونت قرار می گیرند و خشونت علیه مردان را نیز نباید نادیده گرفت. تحقیر، توهین، تبعیض، محدودیت ها و کنترل از نظر آزادی را از موارد خشونت پنهان بیان کرد و گفت: افراد نمی دانند چگونه باید از بروز این خشونت ها پیشگیری کرد.

  خادمی ادامه داد: همچنین مطالعات نشان داده زنان شاغل در کشور چهار برابر زنان خانه دار مورد خشونت از لحاظ مالی، آزادی ها و غیره قرار می گیرند.
  این روانپزشک تصریح کرد: در کشور نیاز به آگاهی بخشی، پیشگیری و مداخله در مورد خشونت پنهان داریم و اصحاب رسانه نقش مهمی در کاهش خشونت دارند.
  خادمی گفت: بسیاری از خشونت های پنهان در خانه ها رخ می دهد و اشکار نیست و در کنار آگاهی بخشی و فرهنگ سازی برای پیشگیری از خشونت پنهان باید قانون نیز به درستی اجرا شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز