• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 17448
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بررسی پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد
  یک چهارم مشاغل در معرض خطر رباتیک شدن قرار دارند
  دیبا: بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهند که یک چهارم مشاغل در آینده، تحت تاثیر فناوری رباتیک قرار خواهند گرفت.

  یک چهارم مشاغل در معرض خطر رباتیک شدن قرار دارند

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از تک‌کرانچ ، هیچ کس نمی‌تواند حضور گسترده ربات‌ها را در آینده انکار کند اما پژوهش جدید سازمان غیرانتفاعی “بروکینز”(Brookings Institute) نشان می‌دهد ۲۵ درصد کارها در آینده در خطر رباتیک شدن قرار دارند. این پژوهش، یک قدم جدی برای پیش‌بینی وضعیت کار در آینده به شمار می‌رود.

  کارهای مربوط به حمل و نقل، آماده‌سازی غذا، مدیریت تولید و مدیریت اداری، از کارهایی هستند که در بالاترین سطح خطر ادغام با علم رباتیک و هوش مصنوعی قرار دارند. براساس پژوهش جدید سازمان بروکینز، حدود ۷۰ درصد کارهای مربوط به این حوزه‌ها، مورد تهدید فناوری خودران قرار دارند. طبیعی است که فعالیت‌های مربوط به پردازش، جمع‌آوری داده و کارهای فیزیکی نیز تحت تأثیر علم رباتیک و فناوری خودران باشند.

  انتظار می‌رود که فناوری خودران، تأثیر بی‌نظیری در نواحی خاصی از کشور و بر کارگرانی که از سطح تحصیلی پایین‌تری برخوردارند، داشته و تأثیر آن بر بخش‌های متفاوت جمعیت، متفاوت باشد.

  در نتایج منتشر شده این پژوهش آمده است: علاوه بر گروه‌های ضعیف‌تر جامعه، جوانان و کارگرانی که از تحصیلات کمتری برخوردار هستند، به طور قابل توجهی تحت تأثیر تغییرات ناشی از گسترش هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت. در این میان، جوانان بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

  به نظر می‌رسد اجتناب از این گونه تغییرات، غیرممکن باشد و به زودی شاهد رخ دادن چنین شرایطی، یکی پس از دیگری باشیم اما دولت‌ها و صاحبان صنایع می‌توانند با کمک به پیشرفت تحصیلات و مهارت‌های کارگران خود، آنها را در برابر این تغییرات مقاوم سازند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز