• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1325
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی خبر داد:
  مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان
  دیبا:مدیرکل دامپزشکی استان با قاطعیت از سالم بودن گوشت مرغ مصرفی در بسته بندی های مجاز خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر، امیر حسین بهداد گفت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  که هر چندین سال یکبار در کل دنیا به صورت گسترده شیوع پیدا می کند در سال ۸۵ و در سالهای ۸۹ و ۹۰ شاهد بیماری آنفلوانزا در مناطقی از دنیا و کشورهای همسایه بودیم و حالا بعد ازطی چندین سال این بیماری در اکثر قاره های دنیا دیده و تائید شده است . در آمریکا برای مقابله با این بیماری ۴۹ میلیون قطعه مرغ آلوده معدوم سازی شده و ۱۷ کشور اتحادیه اروپا درگیر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستند و همچنین کشورهای آسیایی نیز درگیر این مشکل می باشند، اخیرا هم صدا و سیما خبری از معدوم سازی  بیش از ۱۲ % از مرغهای آلوده به این بیماری در کره جنوبی اعلام کرد، که این نشان دهنده گستردگی شیوع این بیماری در جمعیت پرندگان جهان می باشد.

  وی افزود: همسایه های کشورمان نیز به شدت درگیر این بیماری هستند و ریاست سازمان دامپزشکی کشور نیز اعلام کرد که در کشور ما نیز مواردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان دیده شده است که اولین مورد در استانهای البرز و تهران تائید شد و خوشبختانه با تدابیری که از طرف سازمان دامپزشکی کشور و سایر مسئولین اتخاذ گردید این بیماری مهار شده و تحت کنترل می باشد.

  بهداد همچنین اظهار داشت، بعضی از استانها نیز درگیر این بیماری شدند که با تلاش های شبانه روزی همکاران و بازرسین دامپزشکی و مسئولین علوم پزشکی استان این بیماری مهار شده و خوشبختانه طبق اعلام علوم پزشکی هیچ موردی از بیماری در انسان دیده نشده است و تلاش ما برای عدم انتقال این بیماری به جوامع انسانی موفقیت آمیز بوده است.

  وی همچنین از سالم بودن گوشت مرغ مصرفی که به صورت مجاز و تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان عرضه می شوند خبر داد و با قاطعیت اعلام کرد: به هیچ عنوان در مورد فوق مشکلی نداریم و قبل و بعد از کشتار نظارت کامل از طرف اداره دامپزشکی و مسئولان فنی و بارزسان کشتارگاهها بر روی مرغ های کشتاری انجام می گیرد.

  وی همچنین توصیه کرد مردم از خرید هرگونه مواد و فرآورده های خام دامی که بدون تاییدیه دامپزشکی هستند و همچنین از خرید مرغهایی که بصورت غیرمجاز و بصورت فله ای عرضه می شوند خوداری نمایند.

  بهداد در پایان از معدوم سازی ۳۱۸ تن مواد و فرآورده های خام آلوده غیربهداشتی و غیرقابل مصرف انسانی توسط بازرسین بهداشتی این اداره کل خبر داد و از تمام شهروندان خواست که مرغ مصرفی خود را از مراکز عرضه مجاز خریداری کرده و با صراحت اعلام کرد: مردم با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه ای گوشت مرغ با بسته بندی های مجاز را که مورد تایید دامپزشکی استان هستند را از مراکز عرضه مجاز خریداری و مصرف نمایند.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز