• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1318
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نایب رئیس مجلس:
  بیمه سلامت ۸ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد/ تامین اجتماعی پولی برای پرداخت بدهی به مراکز درمانی ندارد
  دیبا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از کسری بودجه ۸ هزار میلیارد تومانی بیمه سلامت خبر داد و گفت: تامین اجتماعی پولی برای پرداخت بدهی به مراکز درمانی ندارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز در مجلس، مسعود پزشکیان در خصوص تاخیر در پرداخت بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی و ایجاد مشکل در ارائه خدمات درمانی به مردم، اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده تامین اجتماعی برای پرداخت بدهی خود به مراکز درمانی حتی از وام هایی با سودهای بسیار در بازپرداخت هم استفاده کرده است اما بازهم با کمبود منابع برای پرداخت بدهی ها روبه رو شده و مشکلات همچنان بسیار است.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای پرداخت بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی ۸ هزار میلیارد تومان از محل فروش اوراق قرضه در نظر گرفته شد، افزود: در این شرایط نیز بیمه سلامت بازهم ۸ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، بنابراین روشی که در حوزه بهداشت و درمان برای ارائه خدمات به مردم درنظرگرفته شده بسیار پرهزینه بوده و امکان ادامه آن وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت با هدف کاهش مشکلات در پرداخت بدهی به مراکز درمانی به وزارت بهداشت منتقل شد، تصریح کرد: در این شرایط نیز باید دید که آیا میزان بدهی‌ها کاهش پیدا می‌کند زیرا مسؤولان وزارت بهداشت و درمان معتقد بودند که با افزایش افراد بیمه شده توسط وزارت تعاون مشکلات بسیاری برای بیمه سلامت به وجود آمده است.

  پزشکیان با انتقاد از اینکه پول کافی برای ارایه خدمات درمانی با شرایط فعلی وجود ندارد، گفت: متاسفانه منابع با هزینه‌ها درحوزه درمان همخوانی ندارد، ضمن اینکه ۳ سال پیش همه این موارد و مشکلات مطرح شد اما کسی به طرح مسائل کارشناسی توجهی نکرد؛ بنابراین باز هم تاکید می‌کنم که دولت با ادامه اجرای روش فعلی درحوزه بهداشت و درمان قادر به پرداخت بدهی‌ها نیست، دولت باید برای جلوگیری از افزایش مشکلات به قانون برنامه پنجم در اجرای سطح بندی خدمات، پزشک خانواده، گایدلاین، خرید راهبردی و پرداخت عملکردی بازگردد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه منابع و هزینه‌ها باید متناسب و در یک راستا باشد، گفت: افراد زیادی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، همچنین تعرفه‌ها بدون در نظر گفتن منابع لازم افزایش پیدا کرد، از سوی دیگر تجهیزات درمانی و دستگاه‌های مختلفی نوسازی شد و هزینه‌ها افزایش پیدا کرد، حال دراین شرایط با حجم انبوهی از بدهی‌ها روبه رو هستیم که مشخص نیست چگونه مشکل حل خواهد شد.

  وی با بیان اینکه تامین اجتماعی پولی برای پرداخت بدهی‌های خود در سال ۹۵ ندارد، افزود: اگر گفته می شود که تامین اجتماعی در پرداخت‌ها به مراکز ملکی خود هیچ مشکلی ندارد، دولت هم به مراکز ملکی وزارت بهداشت و درمان اعتبارات را به موقع پرداخت می‌کند؛ تامین اجتماعی مجبور است که حقوق پرسنل خود را برای ادامه فعالیت‌ها به موقع پرداخت کند.

  پزشکیان با اشاره به اینکه هزینه‌های تحمیلی دربخش درمان تامین اجتماعی نسبت به گذشته ۲ برابر افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: وقتی پولی وجود ندارد، با افزایش هزینه‌ها تنها مشکلات مردم افزایش پیدا کرده و دود این بی تدبیری ها تنها به چشم مردم می‌رود.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان بیمه سلامت در پرداخت بدهی خود با یک سال تاخیر روبه‌رو است، گفت: بیمه تامین اجتماعی نیز با تاخیر چند ماهه روبه‌رو است، مگر این صندوق با گنجی از پول روبه رو است که سر موعد بدهی‌ها را پرداخت کند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز