• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1180
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ارائه بسته های خدماتی ویژه معلولان در شبکه موبایل تا پایان امسال
  دیبا: رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از ارائه بسته های خدماتی اختصاصی معلولان در شبکه موبایل و شبکه های ارتباطی کشور تا پایان امسال خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، نصراله جهانگرد در حاشیه اجلاس مشورتی حمایت از تدوین سیاستها و برنامه های مرتبط با کاربرد فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در توانمندسازی و آموزش توان خواهان با اعلام این مطلب گفت: بسته های خدماتی اختصاصی معلولان را با همکاری یونسکو و سازمان هایی که در این زمینه کار می کنند تهیه کرده ایم و قرار است در کمیسیون رگولاتوری (کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات) طرح شود.
  وی توضیح داد: رگولاتوری، تنظیم رویه ها و مقررات در فضای ارائه خدمات و سرویس های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است و در تلاش هستیم هرچه سریعتر، این بسته ها را آماده و ارائه کنیم.
  به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پس از تصویب موضوع در کمیسیون رگولاتوری، همه اپراتورهای کشور ملزم به ارائه اینگونه خدمات بر روی سیستم های خود خواهد بود.
  وی خاطرنشان کرد: این موضوع فعلا در مرحله کار کارشناسی است و از آنجا که همه بخشها از منظر توسعه امور خیر، علاقمند به مشارکت هستند انتظار داریم تا پایان امسال، شاهد اجرایی شدن این کار در راستای مهارت افزایی و افزایش توانمندی افراد معلول و کم توان باشیم.
  اجلاس مشورتی حمایت از تدوین سیاستها و برنامه های مرتبط با کاربرد فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در توانمندسازی و آموزش توان خواهان از روز گذشته (پنجم بهمن ماه) به میزبانی کمیسیون ملی یونسکو – ایران آغاز به کار کرده و تا امروز ادامه دارد.
  برگزاری ۸ نشست های تخصصی با موضوعات مرتبط با توان افزایی معلولان از جمله توان خواهان و آموزش مجازی و از راه دور ، سیاستهای نمونه در جهت بکارگیری فناوری های اطلاعاتی در آموزش توان خواهان واستفاده از فناوری های اطلاعاتی در آموزش توان خواهان در ایران – الگوی نمونه در این اجلاس پیش بینی شده است.

   انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز