این مجسمه‌ی غول پیکر توسط بنیاد ایشا ساخته شد، این بنیاد از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون درگیر ساخت این مجسمه بود و هنوز هم برخی معتقدند که مجسمه فاقد اعتبار است. با این حال صاحبان مجسمه مدعی هستند که مجوزهای لازم را تهیه کرده‌اند و این اثر کاملا مطابق با سنن هندوها ساخته شده است.

مجسمه شیوا هند

نارندرا مودی نخست وزیر فعلی هند پس از پایان این مجسمه، درباره‌ی آن چنین گفت: “این اثر سمبل وحدت و نماد غلبه‌ی روشنایی بر تاریکی است”. او در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفت: “هند، یوگا را به عنوان یک هدیه به جهانیان داد؛ با تمرین یوگا روح انسان پاکیزه می‌شود. هنوز ماهیت یوگا تغییر نکرده و اصالتش ایجاد تغییر و تحول است”.

نخست وزیر همچنین افزود: “جایی که امروز ایستاده‌اید منبع الهام برای همه است. عبور از یک ایده‌ی کهن باستانی می‌تواند مضر باشد و شما باید حرف‌ها را تحلیل و بررسی کنید و سعی داشته باشید عقاید را به بهترین شکل به نسل‌های آینده‌ی خود انتقال بدهید. امروز تمام مردم دنیا نیازمند صلح هستند، نه جنگ و خون‌ریزی. ما برای جلوگیری از استرس یوگا را داریم. بدن یک معبد برای ذهن است، به همین خاطر من به یوگا لقب گذرنامه‌‌ای برای رسیدن به سلامتی را می‌دهم”.

مجسمه هند

حقایقی جالب درباره ی مجسمه

در این بخش به صورت کوتاه چند حقیقت جالب را درباره‌ی این مجسمه مرور می‌کنیم:

  • از جنس فولاد است و چهره‌ی زیبایی دارد.
  • برای ساخت مجسمه تکه‌های کوچک فولاد را به یکدیگر متصل کردند. این راه برای ساخت مجسمه بسیار دشوار بود اما به دلیل ارزان بودن آن را انتخاب کردند.
  • طراحی چهره‌ی مجسمه ۲ و نیم سال طول کشید و آن را پس از ۸ ماه تلاش شبانه روزی ساختند.
  • وزن مجسمه ۵۰۰ تُن است.
  • ارتفاع مجسمه ۱۱۲ فوت است که این عدد در یوگا بسیار مهم است.
  • صورت این مجسمه، در نوع خود بزرگترین صورت در جهان است.

دیدنی های هند

اگر شما هم قصد سفر به هند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که پس از سر زدن به صفحه تور هند و انتخاب تور مورد نظرتان، بازدید از مجسمه‌ی شیوا را حتما در برنامه‌ی سفرتان بگنجانید.

منبع: financialexpress.com