• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ | کد خبر : 10119
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وقتی معتادان مقابل چشم مردم مواد می‌کشند
  دیبا: حضور گسترده معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر در شهرک بعثت دو در جنوب ‌شرقی شهر کرمانشاه، برای اهالی این محله مشکلات بسیاری به‌وجود آورده و امنیت روحی و روانی آنها را مختل کرده است.

  وقتی معتادان مقابل چشم مردم مواد می‌کشند

  به گزارش دیبا خبر به نقل از آرمان ،موادفروشان که معمولا با موتورسیکلت در پارک تردد می‌کنند، مخدرهایی همچون، تریاک، هروئین‌ تر و خشک، شیشه، حشیش و گل می‌‎فروشند. هروئین و شیشه به راحتی تهیه یک بسته آدامس در پارک بعثت کرمانشاه پیدا می‌شود و معتادان نیز در معرض دید عموم مواد ‌مخدر مصرف می‌کنند. در این محل یک زمین خالی وجود دارد که با شیبی ملایم به پارک بعثت ختم می‌شود؛ معتادان در این زمین خالی برای خود بساط پهن کرده‌اند و در آنجا زندگی می‌کنند. روی چمن‌های پارک و زمین‌های خاکی اطراف آن آثاری از سرنگ و لوله‌های ویژه مصرف مواد مخدر به چشم می‌خورد و هر گوشه را که نگاه می‌کنید، معتادان یا در حال مصرف مواد ‌مخدر هستند یا بیهوش در گوشه‌ای افتاده‌اند.

   

  موادفروشان به کودکان پیشنهاد مواد می‌دهند

  رستم کرمی، یکی از اهالی شهرک بعثت درباره مشکلات این منطقه گفت: کوچه‌های بعثت و زمین‌های خالی آن پر هستند از سرنگ‌های رها شده که کودکان ما از روی ناآگاهی با آنها بازی می‌کنند. او همچنین به حضور فروشندگان مواد ‌مخدر اشاره کرد و افزود: موادفروشان به بچه‌های محل پیشنهاد مصرف مواد مخدر می‌دهند که این موضوع می‌تواند آنها را به کام اعتیاد بکشاند.

  وقتی پارک جاساز مواد می‌شود

  مراد ۲۵ ساله که ظاهری شبیه به ورزشکاران داشت و با موتور سیاه رنگ خود برای فروش مواد مخدر به پاک بعثت آمده بود، گفت: مواد را در جیب خود نگه نمی‌داریم تا اگر پلیس آمد مدرکی برای دستگیری ما نداشته باشد؛ آنها را از جاسازها در اطراف پارک می‌آوریم. معتادان پارک بعثت متجاهر و کارتن خواب هستند، به همین دلیل مواد‌مخدرها را در بسته‌های کوچک می‌فروشند تا همه بتوانند آنها را بخرند. در پارک بعثت تریاک براساس مرغوبیت آن از گرمی چهار تا شش هزار تومان، هروئین‌ تر گرمی ۱۸ هزار تومان، هروئین خشک گرمی ۳۰ هزار تومان است.

  وضعیت نامناسب بهداشت

  نبود سرویس‌های بهداشتی عمومی و آوردن زباله‌های شهری توسط معتادان متجاهر و زباله‌گردها، وضعیت بهداشتی شهرک بعثت را نامناسب کرده است. کرمعلی رستمی، یکی از اهالی شهرک بعثت دفع ادرار و مدفوع معتادان در معرض دید عموم را مهمترین صحنه‌های ناخوشایند معتادان برای اهالی دانست و گفت: لوله شرکت آب و فاضلاب در محل نشتی دارد و معتادان عریان می‌شوند تا با استفاده از آب آن استحمام کنند که این موضوع چهره زننده‌ای را در محل ایجاد کرده است. حجم بالای زباله‌های رها شده در این محل مدیران شهری را نیز به ستوه آورده است. شهردار منطقه سه کرمانشاه در این رابطه افزود: کارکنان شهرداری مدام زباله‌های شهرک بعثت را جمع می‌کنند، اما باز هم شاهد رها شدن زباله‌ها در این محل هستیم. رضا قاسمی‌فر، بر این باور است که معتادان متجاهر و زباله‌گردها تاثیر بسزایی در ایجاد وضعیت نامناسب بهداشتی محل دارند. به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد‌مخدر استان کرمانشاه، برخی از معتادان متجاهر به دلیل استفاده بیش از حد مواد مخدر در گوشه خیابان‌ها می‌میرند. علیرضا دلیری اعلام کرد: هفته گذشته در طرح ضربتی جمع‌آوری معتادان متجاهر پارک بعثت، یک جسد مربوط به معتادان متجاهر پیدا شد که در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت. بر اساس اعلام پزشکی قانونی در سال گذشته ۱۴۲ نفر و در بهار امسال ۲۰ نفر در استان کرمانشاه بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست داده اند. این آمار نشان می‌دهد که در سال گذشته هر پنج روز دو نفر و در بهار امسال هر چهار روز یک نفر در استان کرمانشاه جان خود را بر اثر مصرف مواد مخدر از دست داده‌اند.

  تخریب اموال شهری توسط معتادان

  معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه معتادان در محله بعثت مدام در حال تخریب اموال‌عمومی هستند، گفت: معتادان برای اینکه بتوانند به راحتی شب‌ها در پارک مخدر مصرف کنند، به سیستم‌های روشنایی آسیب می‌زنند. امیر رحیمی افزود: شهرداری یک نگهبان در پارک بعثت دارد که به تنهایی نمی‌تواند با معتادان مقابله کند؛ آنها تاکنون چند بار با نگهبان درگیر شده و به او آسیب‌زده‌اند. معتادانی که در شهرک بعثت تردد می‌کنند، گاها برای تامین مخارج مصرف موادمخدر دست به سرقت می‌زنند و برای زنان و کودکان نیز ایجاد مزاحمت می‌کنند. رسول سهرابی یکی دیگر از اهالی این محل گفت: معتادان هفته گذشته گردن بند و دست بند برادر زاده‌ام را دزدیدند؛ موارد مشابه هر روزه برای اهالی اتفاق می‌افتد. او تاکید کرد: معتادان در پارک بعثت برای زنان و کودکان مزاحمت ایجاد می‌کنند و تردد در این پارک را دشوار کرده‌اند. بر اساس اعلام فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بخش عمده‌ای از سرقت‌های استان کرمانشاه توسط معتادان متجاهر انجام می‌شود. به گزارش ایرنا، به گفته منوچهر امان اللهی در شهریور امسال نزدیک به ۴۰۰ نفر از این افراد دستگیر و تحویل مراجع قضائی و کمپ‌های ترک اعتیاد شده‌اند.

   انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز